Top
Jsem úplný začátečník a jdu k vám poprvé. Jaké lekce jsou pro mě vhodné?

Pokud s jógou začínáte, ideálně vyzkoušejte dvě až tři různé lekce a vyberte si dle vlastního pocitu a intuice, který styl výuky a lektor vám sedí nejlépe. Lekce jógy a pilates ve studiu jsou rozdělené pro jednotlivé kategorie úrovní a stylem od dynamičtějších forem po klidnější terapeutická cvičení. Vždy si řekněte, co od lekcí očekáváte – bolí-li vás záda či klouby, chcete-li si odpočinout od uspěchaného světa, „opravit“ pohybové návyky svého těla, pak je pro vás vhodná hatha jóga, jin jóga, jóga terapie. Chcete-li se ale zapotit, svižněji se protáhnout a netrpíte-li zdravotním omezením, navštivte lekce vinyasa jógy. Klasické nejsou ze zdravotních důvodů vhodné pro věkovou kategorii pod 18 let a těhotné ženy – pro tyto skupiny jsou vypsané speciální kurzy dětské a teen jógy jógy a lekce gravidjógy. Věkové kategorii 60+ doporučujeme docházet na lekce jógy pro seniory.

Jsem těhotná a jógu jsem nikdy necvičila. Kdy mám přijít a musím se registrovat?

Pokud jste nyní těhotná a nikdy jste jógu pravidelně necvičila, doporučujeme začít s gravidjógou po skončení prvního trimestru. Probíhá-li těhotenství v pořádku, je potom možné cvičit až do porodu. Cvičit můžete i když čekáte dvojčata, neurčí-li Váš gynekolog jinak. Rozpis aktuálních otevřených lekcí (je nutné se registrovat na každou lekci z kapacitních důvodů, ale lze do nich přijít kdykoli, nejedná se o uzavřený kurz) a online rezervační systém naleznete v našem rozvrhu.

Přeji si své dítě dát do kurzu jógy. Na co se mám připravit a je nutné něco specielního?

Protože všechny cviky působí na tělo, nemělo by dítě těsně před cvičením jíst. Je vhodné sníst poslední jídlo asi hodinu před cvičením, pokud by ovšem dítě mělo před cvičením hlad, nabídněte mu šálek teplého čaje nebo banán.
Zkuste také před výukou dohlédnout na to, aby dítě nemuselo odbíhat na toaletu při cvičení. Při cvičení jógy se protahujeme a natahujeme všemi směry – proto by oblečení mělo být lehké a volné. Věci by měly být pohodlné, především v rozkroku a v podpaží by měly být dostatečně volně střižené. Nejlepší jsou přírodní materiály, nedochází k elektrostatickému výboji na syntetických podložkách.
Samotná podložka, která je v našem studiu každému dítěti k dispozici, vytváří jisté ohraničení a poskytuje orientaci v prostoru. Rozprostření žíněnky může navíc naznačit začátek jogínského rituálu. Při cvičení vedeme děti ke klidnému dýchání nosem. Pokuste se dbát na to, aby Vaše dítě nebylo pod časovým tlakem kvůli tomu, že hned po cvičení má naplánováno něco dalšího. Pozitivní účinky cvičení se nejlépe rozvinou, pokud bude dítě v klidu. Stres vždy provází také zvýšené napětí svalů, které by bylo v tuto dobu vzhledem ke cvičení jógy kontraproduktivní.

Musím si na lekce nebo kurz rezervovat místo? Jak?

Na všechny lekce je nutné z důvodu velké naplněnosti lekcí rezervovat si místo přes online rezervační systém. Objednávky přes telefon ani emailem nepřijímáme. Naše studio není příznivcem kvantity na úkor kvality, a proto máme omezenou kapacitu výuky tak, aby se vám lektoři mohli naplno věnovat. Informace o cenách lekcí a kurzů naleznete v ceníku studia v rezervačním systému nahoře v záložce CENÍK A PLATBY. Obchodní podmínky studia jsou k nahlédnutí v rezervačním systému studia.

Když nemůžu dorazit na lekci, kdy ji mám nejpozději zrušit?

Na všechny aktivity je nutné si rezervovat místo přes online rezervační systém studia (lekci je nutné zrušit standardně čtyři hodiny předem, u vybraných aktivit až 24 hodin před). Upozorňujeme registrované uživatele, že systém eviduje VEŠKERÉ nezaplacené rezervace, pokud je klient včas nestornuje, a studio může dle obchodních podmínek požadovat jejich úhradu. Pro rezervace je nezbytné se registrovat, pro zvýhodněné ceny nabít ve studiu svůj uživatelský účet kreditem.

Můžu zaplatit lekci přímo na místě nebo mám poslat peníze předem? Poskytujete slevy nebo permanentky?

PLATBY: Otevřené lekce lze platit na místě pouze hotově v plné ceně. Kredit lze nabíjet hotově ve studiu, přes platební bránu GoPay nebo převodem na účet studia přímo v rezervačním systému. Kurzy a semináře je potřeba uhradit nejpozději týden před jejich konáním výše uvedenými platebními kanály.

KREDIT: Kredit lze univerzálně čerpat na kterékoli aktivity ve studiu.  Minimální výše vkladu u kreditu pro zvýhodněné ceny je u dospělých 1 000 Kč. Platnost kreditu je 6 měsíců ode dne nabití. REZERVAČNÍ SYSTÉM UMOŽŇUJE DLOUHODOBÉ REZERVACE NA ŠEST MĚSÍCŮ DOPŘEDU.

Jdu na jógu a pilates poprvé, co mě čeká a co si mám donést s sebou?

Na hodiny choďte prosím včas. Prokazujete tak respekt svému učiteli, ostatním a v neposlední řadě sami sobě. Po začátku hodiny nemusíte být do hodiny vpuštěni.

Zklidněte mysl a ztlumte zvonění svých mobilních telefonů – základní pravidlo, při jehož porušení připravíte sebe i ostatní o relaxaci.

Jógu cvičíme bosi, z toho důvodu zouváme svou obuv hned za dveřmi studia, kde je botník. Na cvičení volte pohodlné a vhodné oblečení tak, aby se vám dobře cvičilo i v pozicích, které vyžadují obrácenou polohu.

Komunikujte s lektorem nebo obsluhou studia o vašich případných zdravotních omezeních – operace, bolest či zranění kloubů, zad, respirační či neurologické obtíže. Od prvního dne těhotenství navštěvujte lekce gravidjógy. Pro vaše těhotenství není vhodná forma dynamické jógy, pozice na břiše, inverzní pozice a mnoho dalších cvičebních i dechových technik.

Při cvičení naslouchejte svému tělu a respektujte jeho limity, nenuťte ho do pozic, na které se ten den necítí. Využívejte pomůcky a dbejte na instrukce lektora, které vás budou během hodiny provázet – váš učitel se bude snažit vám pomoci s pozicemi, dechem, meditací, ale nečekejte od něj více schopností, než má.

Není nad pocit, že cvičíte na vlastní podložce – jsou ke koupi v e-shopu našeho studia www.inyogashop.cz. Podložky na cvičení a ostatní pomůcky jsou nicméně k dispozici ve studiu. Studio je vybavené šatnou se zamykatelnými skříňkami, WC a sprchou.

Jak je to u vás s parkováním a možností docházky s kočárkem?

Studio nemá bohužel bezbariérový přístup a kapacita prostoru pro kočárky je také omezena. V případě návštěvy s malými dětmi proto pečlivě zvažte způsob přepravy Vašeho potomka (autosedačka, manduca).
Parkování přes týden: Nově má od září 2016 Praha 6 omezení modrou zńou a zónami placeného stání (pondělí – pátek 8-20:00 tarif 30 Kč/hod.). Parkování o víkendu: Je možné kdekoli v okolí studia zdarma.

YOGA & ART s.r.o. 2012-2023. Všechna práva vyhrazena.